#Xchannels
Main | Registration | Login
Wednesday, 19.06.2019, 6:08 AM
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: bibuska  
#Xchannels Forum » Fun - Забава » Love and Sex - Љубов и секс » Дали би простиле неверство?
Дали би простиле неверство?
bibuskaDate: Saturday, 15.11.2008, 11:16 AM | Message # 1
Sergeant
Group: Forum Administrators
Messages: 72
Reputation: 0
Status: Offline
Да кажеме одите со некој/а подолг временски период или пак сте во брак, се случува како гром од ведро небо да бидете изневерени... што тогаш?

Би размислиле да опростите, или пак ќе го/ја избришете од вашиот живот?

Кои би биле последиците доколку би ги имало?

Доколку би му опростиле на партнерот... под кои услови?

 
XchannelsDate: Sunday, 16.11.2008, 6:55 PM | Message # 2
Major general
Group: Administrators
Messages: 4
Reputation: 0
Status: Offline
Иако можи би ја сакал многу... сепак не сакам цел живот да ме јади тоа што ми го направила... така да... јас лично НЕ би простил неверство....
 
Martini64eDate: Monday, 17.11.2008, 3:32 PM | Message # 3
Private
Group: Users
Messages: 22
Reputation: 0
Status: Offline
NE nikako

Message edited by Martini64e - Monday, 17.11.2008, 3:34 PM
 
bibuskaDate: Thursday, 20.11.2008, 5:56 PM | Message # 4
Sergeant
Group: Forum Administrators
Messages: 72
Reputation: 0
Status: Offline
Bi prostila do momentot dodeka ne vratam so ista mera :))...i poslem bi stavila kraj na vrskata smile
 
#Xchannels Forum » Fun - Забава » Love and Sex - Љубов и секс » Дали би простиле неверство?
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Xchannels © 2019