#Xchannels
Main | Registration | Login
Wednesday, 19.06.2019, 6:27 AM
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: bibuska  
#Xchannels Forum » Fun - Забава » Love and Sex - Љубов и секс » Љубов и монотонија?
Љубов и монотонија?
bibuskaDate: Tuesday, 18.11.2008, 11:37 PM | Message # 1
Sergeant
Group: Forum Administrators
Messages: 72
Reputation: 0
Status: Offline
Насловот веќе доволно кажува за темава, но сепак ... значи, дали може кога е присутна љубовта помеѓу двајца партнери да настане монотонија во врската?

Дали мислите или од искуство знаете дека е тоа нормална ситуација во една подолга врска или па според вас тоа е само доказ дека всушност не се сакаат партнерите туку нивните поранешни површни чувства преминале во навика која веќе почнува да се губи за да не остане ништо на крај?

И уште нешто ... дали сте ја користеле монотонијата како изговор при раскинување на врска (доколку мислите дека неможе да ја има заедно со љубовта) и дали ви прифатиле, а и дали вас ви го кажале истото и дали сте прифатиле дека е токму тоа проблемот?

 
#Xchannels Forum » Fun - Забава » Love and Sex - Љубов и секс » Љубов и монотонија?
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Xchannels © 2019