#Xchannels
Main | Registration | Login
Wednesday, 19.06.2019, 6:01 AM
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: bibuska  
#Xchannels Forum » Fun - Забава » Love and Sex - Љубов и секс » Смислата на љубовта
Смислата на љубовта
bibuskaDate: Tuesday, 18.11.2008, 11:42 PM | Message # 1
Sergeant
Group: Forum Administrators
Messages: 72
Reputation: 0
Status: Offline
Постои ли воопшто? Среќа секако, но некако многу условена. Тоа е заемен однос на две суштества во кој едниот не го гуши другиот и не зависи слепо од другиот. Се случува ослободување на она нашето вистинско јас кон другата личност, кое инаку поради стегите на егото не е толку изразено. Всушност, љубовта према другиот е еден вид просветлување, но многу условно, бидејќи е потребен друг за тоа, потребен е конкретен бог.

Постои ли ментален развој на двајца кога се во врска или се е само искуство што треба да послужи човек да научи да живее максимално исполнето пред се сам со себеси?

 
#Xchannels Forum » Fun - Забава » Love and Sex - Љубов и секс » Смислата на љубовта
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Xchannels © 2019