#Xchannels
Main | Registration | Login
Wednesday, 19.06.2019, 6:19 AM
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: bibuska  
#Xchannels Forum » Fun - Забава » Love and Sex - Љубов и секс » Другарство, па љубов, па пак другарство. Дали е можно?
Другарство, па љубов, па пак другарство. Дали е можно?
bibuskaDate: Wednesday, 19.11.2008, 0:07 AM | Message # 1
Sergeant
Group: Forum Administrators
Messages: 72
Reputation: 0
Status: Offline
На последната страна од Љубов и секс има една тема за тоа дали постои другарска љубов или не, но оваа е нешто друго.
Значи...

Сигурно сте сретнале луѓе кои се во врска, а претходно биле само другари кои секогаш биле тука еден за друг кога било потребно. Сте биле сведоци на случки кога врска ја имала љубовта како подлога, но потоа другарството не можеле да го вратат?

Дали мислите дека после врска е можно да биде се` по старо, да се врати другарството кое било "претопено" во љубов? Дали двајца кои преку дружење сфатиле дека можат да делат се`, дека подобро би функционирале како пар, доколку дојде до крај на врската е можно да бидат истите оние добри другари како порано?
Или пак мислите дека се` зависи од тоа како раскинале?

 
#Xchannels Forum » Fun - Забава » Love and Sex - Љубов и секс » Другарство, па љубов, па пак другарство. Дали е можно?
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Xchannels © 2019