#Xchannels
Main | Registration | Login
Wednesday, 19.06.2019, 5:38 AM
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: bibuska  
#Xchannels Forum » Fun - Забава » Love and Sex - Љубов и секс » Секс на прв, љубов на втор поглед?
Секс на прв, љубов на втор поглед?
bibuskaDate: Wednesday, 19.11.2008, 0:10 AM | Message # 1
Sergeant
Group: Forum Administrators
Messages: 72
Reputation: 0
Status: Offline
Колку е сексот важен за одржување на љубовните врски? Дали би можеле да преминете преку „незадоволителниот секс” доколку постои љубов? Дали е во ред да се стави сексот на прво место а потоа чуствата? И ако е така дали треба да се практикува „прво пробај па после уживај”?

Добар/а е, симпатичен/чна, шармантен/тна, интелегентен/на и ред други епитети... ве привлекува, се раѓа симпатија со прилично големи можности за љубов...
Се раѓа и љубов , а само со себе носи и искусување на она вистинското, „најубавото” - сексот со партнерот кој го сакате. Очекувате страста да ве води и да ви пружи незаборавни моменти но, тогаш сфаќате дека партнерот не ве задоволува „Недоречена љубовна врска” ..
Фактот што долгогодишни врски исполнети навистина со премногу љубов се разделуваат поради некомпатибилност во сексот повлекува многу прашања меѓу кои и каде е грешката?

 
MasterYodaDate: Wednesday, 19.11.2008, 6:20 PM | Message # 2
Admin
Group: Administrators
Messages: 49
Reputation: 1
Status: Offline
Епа во случајов јас мислам дека за да биде сексот подобар и да можат партнерите да уживаат вистински а не само да глумат дека уживаат... треба и двајцата да знаат што сакаат и да му го кажат тоа на партнерот и да имаат воља тоа да го спроведат во дело... тогаш би имало можност да го корегираат тој јаз, тој недостаток во врската.

*** Ne sum mnogu zgoden... ama sum mnogu Nezgoden !!! ***
 
#Xchannels Forum » Fun - Забава » Love and Sex - Љубов и секс » Секс на прв, љубов на втор поглед?
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Xchannels © 2019