#Xchannels
Main | Registration | Login
Wednesday, 19.06.2019, 5:43 AM
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
#Xchannels Forum » General - Општо » General talks - Општи чаршиски муабети :) » Не ми е сеедно кога....
Не ми е сеедно кога....
bibuskaDate: Tuesday, 18.11.2008, 11:23 PM | Message # 1
Sergeant
Group: Forum Administrators
Messages: 72
Reputation: 0
Status: Offline
Не ми е сеедно кога....?

Што не ви е сеедно? (Мислам на одредени случки од секојдневието)

Што не сакате постојано да го гледате? Што секојдневно ви смета?

Живееме во општество и средина каде секојдневно сме соочени со различни животни и човечки приказни, опкружување во кое поголемиот дел од работите функционираат надвор од својот нормален тек.

Што е она што ги предизвикува вашите чувства?

Знам дека не ви е сеедно секојдневно да ги гледате луѓето како просат на улица, да ги гледате луѓето што молам за парче леб или за само 1 денар.

Знам дека не ви е сеедно да го гледате ѓубрето насекаде по улиците...

....Но, сме се обиделе ли да смениме нешто?

 
#Xchannels Forum » General - Општо » General talks - Општи чаршиски муабети :) » Не ми е сеедно кога....
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Xchannels © 2019