#Xchannels
Main | Registration | Login
Wednesday, 19.06.2019, 6:22 AM
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
#Xchannels Forum » General - Општо » General talks - Општи чаршиски муабети :) » Вистински пријатели?
Вистински пријатели?
bibuskaDate: Tuesday, 18.11.2008, 11:25 PM | Message # 1
Sergeant
Group: Forum Administrators
Messages: 72
Reputation: 0
Status: Offline
Незнам зошто ама многу често се прашувам дали има онака баш ВИСТИСНКИ ДРУГАРИ..а одговорот секогаш ми иде накај НЕ..па ај малку да помуабетиме на оваа тема
 
bliDate: Wednesday, 25.03.2009, 11:05 PM | Message # 2
Private
Group: Users
Messages: 5
Reputation: 0
Status: Offline
Од социјално-опшествена гледна точка, вистински пријатели постојат. Но тука не е дискутабилно дали пријателите ни се ВИСТИНСКИ или ЛАЖНИ. Прашање е само на време, до кога тие пријатели ќе го носат приматот ВИСТИНСКИ.
Значи, постои вистински пријател за 1 секунда, и вистински пријател со години...
Но мора да напоменам дека многу фактори влијаат на конечниот исход. И на прво место сме самите ние, и нашето сваќање и нашата дефиниција за поимот "Вистински пријател".


n.s.
 
#Xchannels Forum » General - Општо » General talks - Општи чаршиски муабети :) » Вистински пријатели?
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Xchannels © 2019