#Xchannels
Main | Registration | Login
Wednesday, 19.06.2019, 6:21 AM
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
#Xchannels Forum » General - Општо » General talks - Општи чаршиски муабети :) » „Извинете, брзам. Може пред вас?
„Извинете, брзам. Може пред вас?
bibuskaDate: Wednesday, 19.11.2008, 5:09 PM | Message # 1
Sergeant
Group: Forum Administrators
Messages: 72
Reputation: 0
Status: Offline
Пример стоите на некој шалтер, се доближува до вас некој човек и ви вели дека мора да заврши побрзо работа, дали затоа што во некоја друга установа затвораат за 5 минути или брза да заврши некоја друга работа, или автобусот ќе му избега, па бара да оди пред вас. А вие сте се измориле од чекање цел ден пред шалтер, едвај чекате да си одите дома или и вие си имате некоја друга работа. Дали би го пуштиле човекот пред вас или би реагирале: „Извинете, па и јас се брзам да завршам, чекајте си во редот како и сите други“?
 
#Xchannels Forum » General - Општо » General talks - Општи чаршиски муабети :) » „Извинете, брзам. Може пред вас?
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Xchannels © 2019