#Xchannels
Main | Registration | Login
Wednesday, 19.06.2019, 6:07 AM
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: bibuska, Apollo  
#Xchannels Forum » Fun - Забава » Humor - Хумор » Интересни дефиниции
Интересни дефиниции
bibuskaDate: Saturday, 15.11.2008, 12:13 PM | Message # 1
Sergeant
Group: Forum Administrators
Messages: 72
Reputation: 0
Status: Offline
Ги има многу, па еве неколку од мене

ПРИЈАТЕЛ - личност од машки пол кој го има „она нешто„ заради кое никогаш нема да посакаш да одиш во кревет со него.

ЉУБОВ - збор од пет букви, три согласки, две самогласки и двајца идиоти.

АРХИТЕКТ - тип кој не е доволно мачо за да биде инженер, а не е доволно педер за да стане декоратер.

АВТОРИТЕТ - оној кој ќе дојде после кавгата за да ги натепа ранетите.

ТАНГО - вертикален израз на хоризонталните желби.

ДИПЛОМАТ - оној кој ти вели да одиш на „она место„ на таков начин што едвај чекаш да тргнеш на пат.

 
Martini64eDate: Monday, 17.11.2008, 4:01 PM | Message # 2
Private
Group: Users
Messages: 22
Reputation: 0
Status: Offline
Појма неам Ме мрзи да вајгам КНИГА wink
 
MasterYodaDate: Thursday, 20.11.2008, 12:47 PM | Message # 3
Admin
Group: Administrators
Messages: 49
Reputation: 1
Status: Offline
Еве ви уште една интересна дефиниција:
Сексот е револуција во која крв пролеваат само невините!


*** Ne sum mnogu zgoden... ama sum mnogu Nezgoden !!! ***
 
#Xchannels Forum » Fun - Забава » Humor - Хумор » Интересни дефиниции
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Xchannels © 2019