#Xchannels
Main | Registration | Login
Wednesday, 19.06.2019, 6:00 AM
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
#Xchannels Forum » Computers, Technology and Internet - Компјутери , Технологии и Интернет » Games - Игри » Crysis WarHead
Crysis WarHead
MasterYodaDate: Thursday, 20.11.2008, 1:56 PM | Message # 1
Admin
Group: Administrators
Messages: 49
Reputation: 1
Status: Offline
Моето лично искуство со оваа одлична FPS игра !

Како прво искуство на самиот почеток на користење на играта беше тоа дека Играта е дечки ГЛАДНА за хардверски ресурси така да минимална конфигурација за да можите да ја играте би ви била:
1024 MB RAM
2.4 GHz Pure Intel Procesor (Dont try to play with Celeron it wont even start)
256 MB VGA

И со таков да речам слабо набилдан систем со вакви перформанси треба да очекувате сетинзи што ке ви овозможат само играње на најниски перформанси и графички и звучни.
Играта сама по себе претставува интересна приказна за Британски специјалец оперативец во специјална единица опремена со нано-одела кои во многу ја менуваат тактиката на играње и на тепање на лошите батки и од друга страна СеверноКорејски сили кои се стационирани со бази на едно острово во Пацификот. Во одреден момент на играта се случуваат абнормалности и појава на New Playa in Da Game ... се појавува нова закана - Нечовечка и Неземјина интелегенција и технологија која што целосно ке го измени ликот на островот и на gameplay-от. И за понатака ке ве оставам сами да откривате што се случува во понатамошниот тек на настаните на островот за да не ви откријам јас се.
Играта според должината на играњето и времето кое мене ми беше потребно да ја завршам спаѓа во групата на не така долги игри но содржински сосема квалитетно исполнети и на план на Графика и на план на содржина што сигурен сум нема никого овде што ќе ја проба играта да остави рамнодушен на квалитетот на изведбата и квалитетот на CryTec 2 GamePlay Engine-от. Не помалку е интересен и Multiplayer модот што нуди навистина квалитетни капацитети да ги задоволи вашите апетити за квалитетно тепање време во LAN во некоја играчница. Временски наведено трае 6-7 часа full adrenaline play и мислам дека доволно работи кажав со што доволно ве заинтригирав да ја набавите и да ја изиграте. wink

За да пристапите на официјалната страна на играта притиснете тука.


*** Ne sum mnogu zgoden... ama sum mnogu Nezgoden !!! ***
 
DaviiidDate: Tuesday, 06.01.2009, 10:49 PM | Message # 2
Private
Group: Users
Messages: 1
Reputation: 0
Status: Offline
igrava e top jas ja igram so max config. 4gb ram ... core2duo 2.8 ghZ ... 8800 nvidia 512mb so 320bits ...

pozz


For The Horde !!!
 
#Xchannels Forum » Computers, Technology and Internet - Компјутери , Технологии и Интернет » Games - Игри » Crysis WarHead
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Xchannels © 2019