#Xchannels
Main | Registration | Login
Wednesday, 19.06.2019, 6:33 AM
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: MasterYoda  
#Xchannels Forum » Computers, Technology and Internet - Компјутери , Технологии и Интернет » Audio, Video and Photo Technology - Аудио, Видео и Фото технологија » Digital Cameras - Дигитални фотоапарати
Digital Cameras - Дигитални фотоапарати
MasterYodaDate: Friday, 21.11.2008, 5:26 PM | Message # 1
Admin
Group: Administrators
Messages: 49
Reputation: 1
Status: Offline
Во оваа секција од сега ќе ја разгледуваме актуелната понуда на дигитални фотоапарати и ќе даваме наши предлози за секој што ќе сака и е во план да купува дигитален фотоапарат.

*** Ne sum mnogu zgoden... ama sum mnogu Nezgoden !!! ***
 
MasterYodaDate: Wednesday, 26.11.2008, 12:50 PM | Message # 2
Admin
Group: Administrators
Messages: 49
Reputation: 1
Status: Offline
Sony Ericsson DSC W110 Cyber-Shot Дигитален апарат

# Резолуција од 7.2 ефективни милони точки за јасно зголемување до A3 формат
# Carl Zeiss Vario-Tessar леќа со 4x оптички зум
# Бленда со функција за насмевка со која се чека саканото лице да се насмевне за да се сними фотографијата и прилагодување на нивото на насмевката
# Подобрена функција за откривање на лице со брзо следење на објектите за појасни портрети
# Голем 2.5" LCD екран
# HD излез кој е компатибилен со PhotoTV HD екраните за оптимално прикажување на фотографиите на BRAVIA телевизори
# BIONZ процесор за подобрен квалитет на сликата и побрзо користење
# Оптимизатор на D опсег за прилагодување на експозицијата и контрастот во сцени со силен контраст и задно осветлување
# Висока чувствителност од ISO 3200 за појасно рачно снимање при слаба осветленост

Цена со 18% ДДВ 8590.00 Ден во продавниците на 2be.


*** Ne sum mnogu zgoden... ama sum mnogu Nezgoden !!! ***
 
#Xchannels Forum » Computers, Technology and Internet - Компјутери , Технологии и Интернет » Audio, Video and Photo Technology - Аудио, Видео и Фото технологија » Digital Cameras - Дигитални фотоапарати
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Xchannels © 2019